O nás                                                                                                  

Medvědí bouda se řadí mezi krkonošské horské boudy se zajímavou historií. Vznikla na počátku 19. století jako zařízení tzv. budního hospodářství, avšak již spojeného s ubytováním pro návštěvníky hor. Do dnešní podoby, jež se mnoho neliší od původní, byla vcelku zdařile přestavěna v 70. letech minulého století, v současné době probíhá její postupná citlivá rekonstrukce. Bouda se nachází nad nejznámějším krkonošským městečkem Špindlerův Mlýn v nadmořské výšce 1060 m na úbočí známého vrcholu Medvědín mezi potoky Dvorským a Medvědím v oblasti zvané Sedmidolí. Vzdálenost od středu městečka činí čtyři a půl kilometru, je tedy vhodná jak pro letní, tak i pro zimní rekreaci.

O Špindlerově Mlýně se dá říci, že je to skutečně nejznámější horské středisko pyšnící se největším a jedním z nejmodernějších lyžařských areálů v Čechách. Přestože městečko leží uprostřed překrásné přírody Krkonošského národního parku, nabízí mnoho volnočasových aktivit, například bobová dráha, sáňkařská dráha, aquapark, terénní koloběžky mnoho dalších možností.

  

RESTAURACE

V restauraci, jež se nachází v přízemí objektu, vám nabízíme poctivou domácí staročeskou, resp. krkonošskou kuchyni - zásadně podle původních receptur a tedy bez jakékoliv chemie a náhražek.

Naše restaurace je v současné době otevřena pouze pro ubytované hosty. Ostatním turistům bohužel z kapacitních důvodů restaurační služby nenabízíme.

Jedli jste někdy Sejkory, Bejlík nebo třeba Kaldoun? A co třeba Krvavou bábu nebo Rozpeky se sralkama? I takováto jídla můžete u nás ochutnat.

Jistě oceníte i domácí pečivo, zavařeniny, sádlo, škvarky a několikrát do roka i pravou zabijačku

Kromě dobrého krkonošského jídla vám nabízíme poctivé nepasterizované ryze české pivo Krakonoš z trutnovského pivovaru, založeného již v roce 1582.

 

STRAVOVÁNÍ

V rámci ubytování hostům můžeme nabídnout bohatou snídani (formou bufetu), polopenzi, případně i plnou penzi.

Díky propojení restaurace, jídelny, dětského klubu a herny pro velké můžete volný čas strávit v naší boudě, aniž byste se vy nebo vaše děti nudili.

  

UBYTOVÁNÍ

Medvědí bouda nabízí ubytování spíše pro méně náročné hosty v útulných, avšak nikoliv přepychových pokojích. Pokoje jsou převážně bez vlastní koupelny, mají pouze koutek s umyvadlem, zrcadlem a skříňkou. V šesti pokojích bylo již zřízeno vlastní sociální zařízení, pro ostatní pokoje se nalézají sprchy i záchody na podlažích. Všechna sociální zařízení a pokoje jsou nově zrekonstruované. Bouda poskytuje přístřeší až pro 145 hostů.

Pro ubytované hosty nabízíme možnost nezpoplatněného parkování v letním období přímo u boudy, v zimním pak na vyhrazeném parkovišti v Medvědím koleni. Samozřejmostí je odvoz zavazadel i osob z Medvědího kolene na boudu i zpět (služba je zpoplatněna).

Skladba jednotek a vybavení

VYBAVENÍ

Naše bouda nabízí hostům vlastní vlek 160m dlouhý, trampolínu, stolní tenis, dětské hřiště, sportovní hřiště na míčové hry. V letním období je k dispozici také ohniště, kytara a od jara 2016 tee-pee s možností přespání.

Nedílnou součástí boudy je lyžárna, botárna, dále společenská místnost, restaurace. Máme dětskou hernu plnou hraček, dětem půjčujeme na spaní plyšáky, miminkům postýlku. Také máme hernu pro ty větší či velké s elektronickými šipkami a fotbálkem, internetové připojení, společenské hry a sportovní vybavení.

Template downloaded from FreeThemes4all.com
Design by Rizan Badalli